сряда, 26 октомври 2011 г.
Искам да направя нещо с нея
От 28 октомври до 15 ноември 2011 ще можете да видите най-важните моменти от творческите колаборации на ABSOLUT VODKA със света на модата и изкуството. Става дума за изложбата ABSOLUT ART MODE, с домакин Музейна Галерия за Модерно Изкуство. Накратко - историята на обвързването на водката с арт средите започва през 1985 г., когато се появява първият поп арт портрет на марката - ABSOLUT WARHOL (горе). Тогава Анди Уорхол заявява на вносителя на ABSOLUT за американския пазар: 'Харесва ми тази опаковка, харесва ми усещането, което създава. Искам да направя нещо с нея'.
Вторият ключов момент е първата среща на ABSOLUT VODKA с модата. Датата е 20 октомври 1987 г. - визията ABSOLUT CAMERON, в която се срещат сребристата рокля на дизайнера Дейвид Камерън, моделът Рейчъл Уилямс и фотографът Стивън Мейсъл.
А защо ART MODE. По време на откриването на изложбата ще бъде представена най-новата бутилка на култовата водка. Това е премиерата на ексклузивната, лимитирана серия на бутилката ABSOLUT MODE EDITION. Концепцията е разработена в тясно сътрудничество с една от най-емблематичните жени в модата – модната редакторка от списание LOVE Кати Гранд. Екипът, с който тя работи по проекта, успява да улови духа на времето и да го изрази чрез дизайна на бутилката. Основен извор на вдъхновение за новата кампания и за бутилката са класическите модни фотографии от времето след Втората световна война.
Друг елемент, оказал силно влияние, са изключително стилните експериментаторски филми (вижте ги в края на публикацията) на фотографа Ървин Блуменфелд, които той заснема през 60-те години за Лореал, Елизабет Арден и Хелена Рубенщайн. В тези сюрреалистични и авангардни филми той създава впечатляващите ефекти на пречупване на светлината и отраженията, които днес, близо 50 години по-късно вдъхновяват създателите на уникалната модна бутилка ABSOLUT MODE EDITION.
Утре очаквайте снимки от събитието и повече информация около проекта на дизайнера Николай Пачев, който ще представи експериментаторския си модел на откриването.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар